Svářecí zdroj X5 FastMig
Domů » Produkty » Svářecí zdroj X5 FastMig

Průmyslový víceprocesní svařovací zdroj nabízí více než jen skvělý svár

Vyzkoušejte průmyslové svařování nové generace s X5 FastMig pro svařování oceli, nerezové oceli a hliníku. X5 FastMig je modulární multiprocesní svářečka zaměřená především na vysoce výkonné svařování metodou MIG/MAG. Svářečka X5 FastMig, navržená a vyrobená ve Finsku, byla vyvinuta ve spolupráci s profesionálními svářeči, takže každý detail byl propracován tak, aby splňoval vysoké požadavky skutečných odborníků na svařování. Svařovací systém X5 FastMig se přizpůsobí jakémukoli průmyslovému svařovacímu pracovišti nebo aplikaci a nabízí snadno použitelné řešení, které zvyšuje cenný čas oblouku.

Svářečka X5 FastMig, která je k dispozici v modelech 400A a 500A pro ruční, synergické (automatické), svařování stejnosměrným proudem TIG, svařování MMA a drážkování. Systém X5 FastMig je postavený na energeticky účinné invertorové technologii.

Široká škála příslušenství přináší flexibilitu a efektivitu výrobních procesů svařování. Bez ohledu na prostředí a aplikace si můžete sestavit správnou sestavu přesně podle svých potřeb. Technologie X5 FastMig v kombinaci se speciálními svařovacími procesy MAX a Wise minimalizuje rozstřik a vytváří vysoce kvalitní svary, na které se můžete spolehnout bez ohledu na svařovací aplikaci.

Integrovaná digitální konektivita otevírá svět svařovacích dat prostřednictvím X5 FastMig*, včetně tříměsíční bezplatné zkušební verze modulu ArcVision softwaru pro správu svařovacích parametrů a WeldEye funkce digitálního WPS (dWPS). Společně přinášejí výhody digitální transformace do samotného srdce svařovacího pracoviště.

Výhody

 • Všestranný výběr procesů pro průmyslové svařování: MIG/MAG, DC TIG, svařování obalenou elektrodou (MMA), drážkování.
 • Speciální svařovací procesy MAX a Wise pro náročné aplikace svařování oceli, nerezové oceli a hliníku.
 • Vysoce kvalitní svařování oceli pomocí funkce WiseSteel, která minimalizuje rozstřik a zrychluje svařování bez snížení jeho kvality.
 • Integrované řešení Industry 4.0 WeldEye, ArcVision poskytují lepší přehled o vaší svařovací výrobě.
 • Funkce dWPS softwaru WeldEye Arcvision zajišťuje, že specifikace svařovacích postupů (WPS) jsou vždy přesně dodržovány.
 • Weld Assist vede svářeče k nastavení správných parametrů a umožňuje zahájit svařování rychleji než kdy dříve
 • Konstrukce podavače drátu s horním plněním zajišťuje ergonomii a bezpečnost ve všech pracovních polohách při výměně těžkých cívek přídavného drátu.
 • Podavač SuperSnake GTX umožňuje maximální přístup na těžko přístupná svařovací místa, čímž zvyšuje produktivitu svařování i bezpečnost svářečského personálu.
 • Technologie Touch Sense Ignition (TSI) umožňuje spolehlivé zapalování bez zkratu, které minimalizuje rozstřikování svarového materiálu a snižuje potřebu čištění po svařování.
 • Robustní, vstřikovaný plastový kryt a nárazuvzdorný displej odolávají vnějším nárazům a náročným pracovním podmínkám.
 • Maximální pohodlí při svařování a vysoce kvalitní spotřební materiál s dlouhou životností díky svařovacím hořákům Flexlite GX.
 • Energeticky účinná invertorová technologie a dynamické chlazení zdroje energie.
 • Možnost dvoukolového a čtyřkolového vozíku pro vyšší bezpečnost a snadný pohyb po svařovacím pracovišti

Výhody a aplikace

70 %

Zvýšení produktivity

Speciální svařovací procesy MAX a Wise zvyšují produktivitu, zvyšují rychlost svařování, zlepšují kontrolu svarové lázně a snižují příkon tepla.

Modulární systém

Víceprocesní průmyslový svařovací systém MIG/MAG zahrnující svařování obalovanou elektrodou (MMA), drážkování a proces DC TIG, aplikační příslušenství a integrované digitální připojení.

60 %

Rychlejší nastavení

Weld Assist je nástroj pro rychlé nastavení parametrů MIG/MAG. Jednoduše zvolte typ spoje, polohu svařování a tloušťku materiálu a můžete začít svařovat.

Varianty produktu

Model X5 FastMig 400
Připojovací napětí 3~50/60 Hz
380 – 440 V
(-10%…+10 %)
Výstup při 40 °C MIG 60 % ED   400 A
100 % ED   350 A
Pojistka 25 A
Výstup při 40 °C MMA 60 % ED 400 A / 36 V
100 % ED 310 A / 32.4 V
Výstup při 40 °C TIG 60 % ED 400 A / 26 V
100 % ED 310 A / 22.4 V
Maximální svařovací napětí 400 A / 50 V
Napětí naprázdno 55 – 65 V
Přídavný drát Fe, plný ø 0.8…2.0 mm
Fe, trubičkový ø 0.8…2.4 mm
Ss, ø 0.8…2.0 mm
Al, ø 0.8…2.4 mm
Řízení svařovacího proudu Plynulé
Účiník při 100 % 0.90
Efektivita při 100 % 0.89
Stupeň ochrany IP23S
Rozsah provozní teploty -20…+50 °C
EMC třída A
Rozměry 750 x 263 x 456 mm
Hmotnost (bez kabelů) 39.5 kg
Model X5 FastMig 500
Připojovací napětí 3~50/60 Hz
380 – 440 V
(-10%…+10 %)
Výstup při 40 °C MIG 60 % ED  500 A
100 % ED   430 A
Pojistka 32 A
Výstup při 40 °C MMA 60 % ED 500 A / 40 V
100 % ED 390 A / 35.6 V
Výstup při 40 °C TIG 60 % ED 500 A / 30 V
100 % ED 390 A / 25.6 V
Maximální svařovací napětí 500 A / 50 V
Napětí naprázdno 55 – 65 V
Přídavný drát Fe, plný ø 0.8…2.0 mm
Fe, trubičkový ø 0.8…2.4 mm
Ss, ø 0.8…2.0 mm
Al, ø 0.8…2.4 mm
Řízení svařovacího proudu Plynulé
Účiník při 100 % 0.90
Efektivita při 100 % 0.89
Stupeň ochrany IP23S
Rozsah provozní teploty -20…+40 °C
EMC třída A
Rozměry 750 x 263 x 456 mm
Hmotnost (bez kabelů) 39.5 kg

Funkce

Optimalizované řízení oblouku

Přesné zapalování a stabilní řízení oblouku svářečky X5 FastMig umožňuje dosáhnout vysoce kvalitní svary. Nejnovější technologie zapalování, Touch Sense Ignition, je součástí standardní výbavy všech dostupných modelů. Minimalizuje rozstřik a snižuje potřebu dodatečného broušení. Řízení oblouku lze dále optimalizovat pomocí volitelných svařovacích programů a speciálních procesů Wise.

Postaveno tak, aby vydrželo

Svářečka X5 FastMig je chráněna robustním, vstřikovaným plastovým krytem, který absorbuje nárazy vzniklé při svařování a zaručuje nepřerušované svařování. Grafický panel displeje podavače drátu je odolný proti nárazům a vydrží i náročné podmínky.

Bezproblémové ovládání

X5 FastMig se snadno ovládá a rychle se používá. S robustními tlačítky podavače drátu, která se otáčejí a mačkají, lze manipulovat bez námahy, a to i v silných svářečských rukavicích. Vynikající použitelnost zvyšuje cenný čas pro zapnutí oblouku, zejména ve firmách, které zaměstnávají externí pracovníky a kde je svářecí park sdílený.

Accurate process control

Grafický panel s 5,7″ TFT displejem přehledně zobrazuje všechny potřebné informace bez zkratek. Funkce Weld Assist vede svářeče k nastavení správných parametrů svařování v závislosti na typu spoje, tloušťce materiálu a poloze svařování. Paměťové kanály zaznamenávají a ukládají často používaná a osobní nastavení. Kromě automatického nastavení parametrů je k dispozici i manuální panel s tradičním ovládáním dvěma knoflíky s omezeným počtem svařovacích procesů a funkcí.

360stupňové modulární řešení

Široká nabídka příslušenství pro X5 FastMig zahrnuje transportní jednotky, dálková ovládání a propojovací kabely různých délek. Čtyřkolový vozík je vybaven otočnou deskou válce, která umožňuje bezpečné nakládání válce na úrovni podlahy bez dodatečného zvedání.

Energeticky účinné chlazení

Dynamické plynové a vodní chlazení zajišťuje optimální regulaci teploty a efektivitu výkonu. V závislosti na úrovni svařovacího výkonu a době trvání svařování chladicí ventilátory zdroje zmírňují proudění vzduchu a dobu chodu motoru chladiče v rozmezí 15 sekund až 4 minut, čímž snižují spotřebu elektrické energie a lokální hladinu hluku.

Sledování času oblouku a parametrů svařování

WeldEye ArcVision je integrované řešení pro Průmysl 4.0, které sleduje a zaznamenává dobu zapnutí oblouku a parametry svařování pro lepší přehled o svařovací výrobě. Aktivujte si nezávazně bezplatnou tříměsíční zkušební licenci WeldEye ArcVision. Součástí zkušební licence je také modul WeldEye Welding Procedures, který umožňuje uživateli otestovat funkci digitálního WPS (dWPS). Poznámka: Je zapotřebí model podavače drátu APC.

Digitální správa WPS

Funkce dWPS, která je součástí tříměsíční zkušební licence systému WeldEye ArcVision, zajišťuje, že jsou vždy používány správné parametry svařování a že jsou přesně dodržovány specifikace svařovacích postupů (WPS). Jakékoli odchylky při svařování odešlou na obrazovku upozornění snižující počet závad při svařování.

Přizpůsobení obrazovky

Do systému X5 FastMig s podavačem drátu AP/APC můžete přidat personalizovaný obrázek spořiče obrazovky. Obrázek je třeba připravit na adrese https://kemp.cc/screensaver (viz odkaz Další informace) a poté jej zkopírovat na paměťové zařízení USB. Podporovanými soubory obrázků jsou JPG, PNG a GIF. Připojte paměťovou kartu USB k portu USB svářečky a můžete začít!

Snadná výměna cívek s drátem

Ergonomicky navržený podavač drátu s horním plněním šetří místo a zvyšuje bezpečnost práce při výměně cívek drátu. Lze jej také zavěsit a nastavit do několika různých úhlů pro snadnou dostupnost, a to i ve dvojím uspořádání. Vnitřní struktury rukojeti jsou vynuceny tak, aby vydržely dočasné zavěšení při přesunech jeřábem.

Zvýšená bezpečnost a viditelnost díky pracovním světlům

Podavače drátu X5 FastMig HD300 jsou vybaveny pracovním osvětlením, které zvyšuje efektivitu a bezpečnost práce v prostředí se slabým osvětlením při svařování s připojením k elektrické síti nebo bez něj. Skříň podavače drátu je navíc vybavena LED osvětlením.

Větší kontrola nad svarovou lázní při polohovém svařování

Funkce MAX Position pomáhá řídit gravitační účinky na roztavenou svarovou lázeň. MAX Position zlepšuje kontrolu a jistotu při práci v poloze a je vynikající při plnění a uzavírání v aplikacích z oceli, nerezové oceli a hliníku v poloze PF.

O více než 30 % nižší tepelný příkon

MAX Cool snižuje příkon tepla až o 32 % a zlepšuje kontrolu tam, kde nadměrné teploty negativně ovlivňují stabilitu svarové lázně a zvyšují deformaci spoje. MAX Cool je ideálním řešením pro celou řadu aplikací, včetně výroby tenkých plechů, kořenového svařování, překlenování mezer a spojování tenkých extrudovaných profilů v pevných přídavných materiálech Fe, Ss, CuAl8 a CuSi3.

Až o 70 % vyšší rychlost svařování

MAX Speed zvyšuje rychlost svařování až o 70 %* ve srovnání s tradičními pulzními nebo stříkacími obloukovými procesy. MAX Speed vytváří čisté svary špičkové kvality, čímž účinně snižuje pracovní dobu a náklady na svařování. MAX Speed je určen pro svařování oceli a nerezové oceli v polohách PA a PB. Poznámka: (*) Maximální rychlosti pojezdu měřené pro automatizované a poloautomatizované aplikace Ss. Snížení rychlosti platí pro ruční svařovací aplikace a materiál Fe.

O 25 % rychlejší svařování

WiseFusion vytváří velmi úzký a energeticky hustý oblouk, který umožňuje svařování výrazně vyšší rychlostí bez rizika. WiseFusion je až o 25 % rychlejší než konvenční synergický 1-MIG a pulzní MIG a usnadňuje také kontrolu svarové lázně při polohovém svařování. Adaptivní regulace délky oblouku eliminuje nutnost neustálého nastavování parametrů.

Přístup k těžko přístupným svařovacím místům

Podávací systém SuperSnake GTX snadno dosáhne do cílů svařování, které nejsou přístupné základním svařovacím zařízením. Vynikající pro zákazníky svařující na velkých stavbách, kde pohyb zařízení, dosah a přístup představují značné problémy.

O 30 % méně rozstřiku při svařování oceli

Společnost WiseSteel řeší problémy s kulovým obloukem střídavě krátkým obloukem a stříkáním. Při přenosu krátkým obloukem adaptivně zlepšuje stabilitu oblouku a poskytuje lepší možnosti svařování oceli mimo polohu. V režimu přenosu nástřikem mikropulzování proudu a napětí výrazně zvyšuje rychlost pojezdu.

Inteligentní svařování s úzkou mezerou

Snížení úhlu drážky může výrazně zvýšit účinnost a produktivitu svařování těžkých kovových konstrukcí. Řešení společnosti Kemppi, technologie Reduced Gap Technology (RGT), umožňuje spolehlivé a efektivní svařování s úzkou mezerou bez potřeby speciálního vybavení nebo příslušenství pro materiály o tloušťce až 30 mm. Pro použití technologie RGT se zařízením X5 FastMig je zapotřebí technologie WisePenetration+. Funkce zajišťuje provaření bez ohledu na odchylky v délce vyčnívajícího drátu a udržuje stabilizovaný svařovací proud ve všech situacích aktivním nastavením posuvu drátu.

Kalibrace drátu

Zajištění kvality začíná ještě před zapálením oblouku. Kalibrace svařovacího kabelu kompenzuje ztráty napětí v kabelu a udržuje konstantní napětí oblouku bez ohledu na délku kabelu. Systém X5 FastMig má vestavěnou funkci kalibrace kabelu. Kalibraci je třeba opakovat vždy, když změníte délku propojovacího kabelu, zemního zpětného kabelu, podávacího kabelu nebo kabelu svařovací pistole.

Powerlog

Funkce PowerLog umožňuje tři alternativní stupně výkonu během svařování, přičemž pomocí standardní spouště pistole můžete zvolit stupeň výkonu podle potřeby práce.

Videa

Možnosti produktu

 • NOVÉ vylepšené svářečské kukly řady „Beta e“ poskytují čistý vzduch pro dýchání, a to buď z bateriové filtrační jednotky PFU 210e, která nabízí optimální volnost pohybu po pracovišti, nebo z externího dodávaného přívodu vzduchu, kde je proud vzduchu regulován přístrojem RSA 230.

 • Svářečské kukly Beta jsou lehké a poskytují vynikající ochranu obličeje při profesionálním svařování. Jsou také klasifikovány a testovány pro řezání a broušení podle normy EN175 B.

 • Podavač drátu – možné použití s FastMig X5  a FastMig X5 Pulse,..

 • Tags: ,

  Produktová řada Flexlite GX obsahuje svařovací pistole pro svařování metodami MIG/MAG.

 • Chladící jednotka- možné použití s FastMig X5 a FastMig X5 Pulse,..

Chcete si tento produkt vyzkoušet nebo koupit?

Technická data

Rozměry 650 × 230 × 410 mm
Model

X5 FastMig 500, X5 FastMig 400

Režimy svařování

,

Vhodné pro

, , ,

Značka

Související produkty

 • Průmyslové svařování nové generace s X5 FastMig Pulse pro pulzní svařování oceli, nerezové oceli a hliníku. X5 FastMig Pulse je modulární multiprocesní svářečka zaměřená především na vysoce výkonné svařování metodou MIG/MAG.

 • Tags: ,

  Obrovský svařovací výkon a kvalitu svařování MIG/MAG ve své přenosné, kompaktní velikosti. Poskytuje prvotřídní výsledky, ať už vás práce zavede kamkoli.

 • Kompaktní svářečka kombinující špičkový svařovací výkon s vynikající použitelností a rychlým nastavením. Pro ruční, synergické a pulzní svařování metodou MIG.

 • Tags: ,

  Kompaktní svářečka pro úsporné svařování metodou MIG/MAG.

 • FastMig X Regular pro robustní dílenské použití a MIG/MAG pulzní svařování, především pro svařování silných materiálů.

Poptávka

Specialisté na svářecí techniku a automatizaci

Společnost ARC-H Welding s.r.o. se specializuje na prodej a servis svářecí techniky, automatizovaného řezání a svařování, indukční předehřevy, ruční a strojní plasmové řezání, svařovací stoly, upínací technika, odsávací a filtrační systémy, zařízení pro tepelné zpracování, přídavné materiály, svařovací dráty, ochranné pomůcky a mnoho dalšího.

Přejít nahoru