PNC-12 Extreme – jednoduchý CNC pálící stroj

Stroj PNC-12 EXTREME je zcela nové inovativní řešení pro řezání s nejvyšší kvalitou, kterou společnost KOIKE zaručuje. Ideální stroj pro vstup do světa CNC řezání. Na základě požadavků zákazníků bylo vyvinuto jednoduché, cenově dostupné a všestranné CNC řezací zařízení, které všechny tyto podmínky splňuje a je vhodné pro řezání plasmou i kyslíkem. Vzhledem ke svým kompaktním rozměrům je instalace stroje snadnější než kdy jindy před tím. Montáž a nastavení všech částí nevyžaduje žádné speciální měřící nástroje. Předinstalace stroje PNC-12 EXTREME je provedena přímo v továrně KOIKE a u zákazníka se všechny části jen zkompletují a propojí kabely.

Flexibilita pro potřeby vašeho řezání
PNC-12 EXTREME je dodáván v různých pracovních rozměrech. Hlavní konstrukce a kolejnice jsou vyrobeny z robustní oceli, která zaručuje dlouhou životnost v těžkých pracovních podmínkách. Příčné rameno je vedeno lineárně, aby byla zaručena maximální přesnost hořáku i v plné délce vysunutí ramene.

  • Ideální pro všechny zákazníky, kteří hledají jednoduché a levné řešení CNC řezání
  • Připoj a řež – minimální doba pro montáž
  • Snadná a jednoduchá obsluha CNC řízení se sadou předinstalovaných tvarových šablon
  • Vhodné pro kyslíkové a plasmové řezání
  • Kompatibilní s většinou plasmových zdrojů na trhu
  • Standardně dodáváno s CAD/CAM softwarem

Stroj PNC-12 EXTREME je dodáván v provedení pro kyslíkové nebo plasmové řezání.

Varianta pro kyslíkové řezání je dodávána s hořákem, integrovaným automatickým propalovacím programem a elektromagnetickými ventily pro start/stop plynů na všech ventilech. Plasmová varianta obsahuje počáteční snímání výšky hořáku (IHS), napěťové hlídání výšky hořáku (AVC), kolizní systém hořáku a držák plasmového hořáku o průměru 35mm.

Balíček pro plasmové řezání
Kromě standardního způsobu řezání kyslíkem, KOIKE poskytuje kompletní plasmový řezací balíček. Ten obsahuje napěťové hlídání výšky hořáku (AVC) a počáteční snímání výšky (IHS). Pomocí IHS, je při propalu, hořák v dostatečné vzdálenosti od materiálu a prodlužuje se tím životnost spotřebních dílů. AVC udržuje správnou a konstantní výšku od materiálu po celou dobu řezu. Tato funkce je velmi dobře využitelná u větších rozměrů nebo u ne úplně rovných materiálů. Velkou výhodou je i rychlá výměna kyslíkového na plasmové příslušenství.

Balíček pro kyslíkové řezání
Stroj PNC-12 EXTREME s balíčkem pro kyslíkové řezání je vybaven vysoce kvalitním KOIKE řezacím hořákem a automatickým zapínáním elektromagnetických ventilů pro start/stop všech plynů. To umožňuje přednastavení plamene a automatické nastavení propalu. Součástí balení jsou také KOIKE vysokorychlostní řezací trysky řady D7.

 

Technické parametry : 
Efektivní pracovní rozměry    1,0 x 1,5 m ; 1,5 x 3,0 m
Tloušťka materiálu    do 50 mm
Maximální rychlost řezání    3000 mm / min
Maximální rychlost přesunu    4000 mm / min
Napájení    230 V
CNC ovládání    KOIKE D420
Knihovna šalon    45 předinstalovných tvarů
Nahrávání vlastních výkresů pomocí USB disku z DXF souboru
Ovládací jazyk anglicky, německy, … možná i čeština

Prospekt PNC-12 Extreme CZ


Referenční videa: